Podmínky pro přidělení městského bytu v Plzni

Stěhujete se do Plzně a rádi byste bydleli v městském bytě? Magistrát města Plzně konečně zveřejnil podmínky pro přidělení městských bytů, které mohou být v některých případech levnější, než je tomu v případě pronájmu nemovitosti od soukromé osoby.

Podmínky pro přidělení městského bytu v Plzni

Ilustrační foto, zdroj: Reality v kraji.cz


Všechny podmínky jsou podrobně popsány přímo na webových stránkách magistrátu města Plzeň, kde je možné informace stáhnout také ve formě dokumentu Microsoft Word.


Kdo se může o přidělení městského bytu ucházet?

K výběru na nájemce se může přihlásit pouze fyzická osoba, která dosáhla plnoletosti, není zbavena způsobilosti k právním úkonům a bude akceptovat a splňovat soutěžní podmínky vyhlašovatele.

Ucházet se mohou také ti, kteří již v městském bytě bydlí, podmínkou je však při uzavření nájemní smlouvy ukončení původního nájmu a vyklizení bytu.


Způsob a forma podání přihlášky

● Přihláška se podává písemně a je nutné mít vyplněny všechny náležitosti.
● Přihlášku podáváme ve vyhlášeném termínu, později podané přihlášky nebudou přijaty a zpracovány.
● V některých případech je možné přihlášku podat také elektronicky, tato možnost bude zveřejněna individuálně.
● K přihlášce mohou být vyžadovány další doplnění a přílohy, účastník je povinen je doložit.
● Nedílnou součástí přihlášky je Souhlas se zpracováním a zveřejněním osobních údajů dle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů


A to nejdůležitější - kritéria hodnocení přihlášek

● Vztah občana k městu Plzni.
● Přiměřenost příjmu vzhledem k nájmu.
● Délka pracovního poměru.
● Přiměřenost velikosti bytu.


Zkoumána je také kompletnost vyplnění žádosti nebo naléhavost konkrétního případu. Účastník nesmí mít vůči městu žádné dluhy.

Nájem se vždy uzavírá na dobu určitou, a to v rozmezí 6 - 11 měsíců s možností přednostního prodloužení, pokud nájemce plní řádně své povinnosti (sem patří zejména včasné hrazení nájemného).

Neměli jste štěstí při výběru nájemců městských bytů magistrátem? Podívejte se po soukromých nabídkách pronájmů, které jsou mnohdy svou cenou s nabídkami města srovnatelné. Navíc získáte větší volnost při výběru lokality a stavu nemovitosti.

Přehled všech článků

Archiv článků

27. 03. 20 Jak se bránit proti bezesným nocím?

09. 04. 18 Stěhování bytu do zahraničí

26. 03. 18 Přehledné vyhledávání nemovitostí v Plzeňském kraji

21. 03. 18 Kde v domácnosti vzniká prostor pro úsporu elektřiny

Město Plzeň se nejčastěji spojuje s pivem a kvalitním hokejem. Tento region však kromě dobrého piva a hokeje nabízí pestré možnosti trávení dovolené během celého roku. Pokud chcete poznávat Plzeň a okolí, doporučujeme Vám pěkné ubytování na stránce ubytování v Plzni. Množství přírodních i historických krás na Vás čeká přímo v Plzni ale také v nedalekém Českém lese a i na nedaleké Šumavě. Pokud plánujete dovolenou mimo města a chcete si užívat přírodu, určitě si rezervujte ubytování v Českém lese nebo ubytování na Šumavě. Jsme přesvědčeni o tom, že zažijete dovolenou přesně podle vašich představ.

Moderní bydlení v Praze 9: Byty Nad Krocínkou s parkováním a zelení. Ideální pro rodiny i investory!

Developerské projetky, novostavby Praha od Faraon reality.

-->